Spotkanie "Z książką na walizkach" dla uczniów klas IV i VI w Grybowie

Spotkanie "Z książką na walizkach" dla uczniów klas IV i VI w Grybowie
Fotografia ilustracyjna

13 września br. w Miejskim Centrum Kuktury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie odbyło się spotkanie zatytułowane "Z książką na walizkach".

 

Wzięli w nim udział uczniowie klas IV i VI z nauczycielami. Gościem specjalnym tego wydarzenia był pan Paweł Wakuła z zawodu rysownik i humorysta.


Dzieci z zainteresowaniem słuchały tego, co miał im do powiedzenia. W humorystyczny sposób przedstawiał im mało znane fakty z życia polskich władców opisanych w serii książek pt.: “Zdarzyło się w Polsce” oraz publikacji “Jagiełło pod prysznicem”.


Najmłodszym najbardziej spodobały się opowieści o bohaterach książkowych, które pisarz na bieżąco ilustrował satyrycznymi  rysunkami. Opowiedział im również o innych postaciach występujących w jego książkach, wymienił między innymi: chochliki, rusałki, leśne licha, dziwożony, płanetniki wywodzące się z zapomnianych już klechd oraz baśni i legend polskich.


W trakcie spotkania była możliwość zakupu książki z autografem ozdobionym rysunkiem. Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego “A to Historia” oraz wręczenie zwycięzcom nagród przez pisarza i dyrektora MCKCiE.