Sprawa wypadku w Łęce nabiera tempa, prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Janowi S.

Sprawa wypadku w Łęce nabiera tempa, prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Janowi S.
Sprawa wypadu w Łęce nabiera tempa, prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Janowi S.

Poł roku temu pytaliśmy prokuraturę okręgową ( wypadek w łece ) czy są jakieś postępy w sprawie dramatycznego wypadłu w miejscowści Łęka
Usłyszeliśmy wtedy, że  nie pojawiły się żadne nowe okoliczności, które można ujawnić mediom. Natomiast samo dalsze postepowanie w tym określenie dalszego kierunku śledztwa w tej sprawie jest uzależnione od opinii rekonstrukcyjnej biegłego z zakresu wypadków drogowych, na którą to prokuratura cały czas czeka.


Sprawa najwyraźniej nabiera tempa, wczoraj Prokurator Okręgowy skierował do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu akt oskarżenia przeciwko Janowi S. o przestępstwo z art. 173 § 2 k.k. i § 4 k.k., któremu zarzucił, iż w dniu 8 sierpnia 2018 roku w miejscowości Łęka, 

 

Przypomnijmy co się tam stało. 

 

Jan S. jest oskarzony o nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym m-ki MAN jadąc drogą powiatową w kierunku miejscowości Korzenna, na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn gwałtownie zjechał na lewy pas ruchu, uderzając w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Nissan Patrol. 

 

W wyniku czego kierujący tym pojazdem Tomasz D. doznał obrażeń ciała w postaci rany ramienia i przedramienia lewego oraz stłuczenia głowy, a pasażerki tego pojazdu Monika S. - stłuczenia głowy, kręgosłupa szyjnego i okolicy lędźwiowej prawej, natomiast Grażyna P. - stłuczenia ramienia prawego i kręgosłupa szyjnego oraz łuku brwiowego lewego, a następnie samochód ciężarowy m-ki MAN uderzył czołowo w pojazd marki Volkswagen Passat, w wyniku czego kierujący tym pojazdem Adam T. oraz jego małoletni syn Daniel T. ponieśli śmierć na miejscu, a pasażerka Karolina T., znajdująca się w zaawansowanej ciąży, zmarła wskutek odniesionych obrażeń, natomiast małoletnia pasażerka Martyna T. doznała ogólnych potłuczeń szyi, brzucha i pleców.

 

Następnie samochód ciężarowy m-ki MAN uderzył w pojazd Opel Astra, przygniatając ten samochód osobowy, który wraz z samochodem ciężarowym zsunął się do rowu, w wyniku czego kierujący tym pojazdem doznał ciężkich obrażeń ciała, które spowodowały u niego chorobę realnie zagrażającą życiu w rozumieniu art. 156 § 1 pkt 2 k.k., a nadto w wyniku opisanego zdarzenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia narażone zostały cztery osoby podróżujące samochodem osobowym marki Peugeot, jadącym bezpośrednio za pojazdem Opel Astra, którego kierowca w wyniku podjęcia manewru obronnego, tj. gwałtownego skrętu w lewą stronę, uniknął czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym m-ki MAN.

 

O dalszych losach postepowania będziemy informować.
 

Źródło : Prokuratura Okręgowa Nowy Sącz