Starosta nagrodził utalentowanych recytatorów

Starosta nagrodził utalentowanych recytatorów
Starosta nagrodził utalentowanych recytatorów

6 marca Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski nagrodził zwycięzców Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

 

W konkursie, który odbył się w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu, wzięli udział uczniowie dziewięciu szkół średnich z terenu powiatu. Młodych artystów oceniało jury pod przewodnictwem poetki Danuty Sułkowskiej.

 

Pierwsze miejsce w Turnieju Recytatorskim zajęła Oliwia Tokarczyk (Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu), drugie Marta Pustułka (LO w Starym Sączu), a trzecie Janusz Skupiński (Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku) i Aleksandra Biel (LO w Grybowie).

 

W Turnieju Poezji Śpiewanej pierwszego miejsca nie przyznano. Drugie wywalczyła Patrycja Śliwińska (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Muszynie).

 

W Turnieju Teatrów Jednego Aktora również nie przyznano pierwszego miejsca. Na drugiej pozycji uplasowała się Małgorzata Kałuzińska (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju), z kolei trzecią notę wywalczył Arkadiusz Drożdż (LO w Starym Sączu).

 

W Turnieju "Wywiedzione ze słowa" przyznano tylko wyróżnienia. Zdobyli je Aleksandra Tokarz (ZS im. Św. Kingi w Łącku) i Wiktor Wójcik (Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach).

 

W eliminacjach rejonowych, które odbęda się 31 marca w MCK "Sokół" w Nowym Sączu wezmą udział: Oliwia Tokarczyk, Marta Pustułka, Janusz Skupiński, Aleksandra Biel, Piotr Śliwiński i Małgorzata Kałuzińska.

 

Starosta pogratulował wszystkim uczestnikom ora podziękował jurorom i nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

 

Konkurs zorganizowało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

 

SPNS, Fot. Paweł Szeliga