Straż Miejska sprawdzi jaki masz piec

Straż Miejska sprawdzi jaki masz piec
Straż Miejska sprawdzi jaki masz piec

Dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza Grzegorz Tabasz zlecił Straży Miejskiej sprawdzenie czterech tysięcy mieszkań, aby zweryfikować, na jaką skalę w Nowym Sączu są wykorzystywane piece na paliwa stałe. 

 

Strażnicy miejscy będą nie tylko sprawdzać, w których budynkach mieszkańcy korzystają z pieców na paliwo stałe, ale również informować mieszkanców o możliwościach uzyskania dofinansowania na wymianę pieców na bardziej ekologiczne. 

 

Celem akcji jest zweryfikowanie bazy danych o piecach na paliwo stałe. Baza stanowi podstawę do planowania działań podejmowanych przez Nowy Sącz w walce ze smogiem. Podobne działania będą prowadzone w okolicznych gminach leżących w Kotlinie Sądeckiej.

 

Osoby potrzebujące pomocy w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze" mogą zgłosić się do Urzędu Miasta Nowego Sącza, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu, umawiając się wcześniej telefonicznie na określoną godzinę. 

 

Inwentaryzacja liczby kotłów na paliwa stałe w Nowym Sączu będzie prowadzona przez sześciu strażników miejskich, którzy wzięli udział w szkoleniach z zakresu kontroli palenisk domowych w Krakowie. 

 

Źródło: Miasto Nowy Sącz