Strażacy ruszyli z pomocą uwięzionej krowie

Strażacy ruszyli z pomocą uwięzionej krowie
Strażacy ruszyli z pomocą uwięzionej krowie

Dzisiaj w miejscowości Lipie strażacy pomagali wydostać się krowie, która po oddaleniu się z pastwiska spadła z wysokości około 10 metrów w znajdujące się przy drodze grząskie zagłębienie terenu. Na miejscu zdarzenia przy zwierzęciu znajdował się jego właściciel.

 

Strażacy wycięli gałęzie oraz dwa drzewa, aby podczas prowadzonych działań wydostać zwierzę przy użyciu wciągarki z ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego. Następnie dwóch ratowników zeszło w zagłębienie terenu i założyło pasy potrzebne do wyciągnięcia zwierzęcia.

 

Po wykonaniu znieczulenia przez przybyłego na miejsce zdarzenia lekarza weterynarii, wyciągnięto zwierzę przy użyciu wciągarki i przełożono na przybyły na miejsce zdarzenia traktor z przyczepką - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Strażacy ruszyli z pomocą uwięzionej krowie Lipie Strażacy ruszyli z pomocą uwięzionej krowie Lipie Strażacy ruszyli z pomocą uwięzionej krowie Lipie Strażacy ruszyli z pomocą uwięzionej krowie Lipie Strażacy ruszyli z pomocą uwięzionej krowie Lipie Strażacy ruszyli z pomocą uwięzionej krowie Lipie

Fot. PSPNS