Strażacy walczą ze skutkami intensywnych opadów w regionie

Strażacy walczą ze skutkami intensywnych opadów w regionie
Strażacy walczą ze skutkami intensywnych opadów w regionie

W związku z intensywnymi opadami deszczu strażacy mają ręcę pełne roboty. Regularnie wyjeżdżają do interwencji związanych m.in. z podtopieniami i zabezpieczaniem zalanych posesji, zatkanymi przepustami i pwinicami czy powalonymi drzewami.

 

Najgorsza sytuacja jest w powiecie limanowskim. Wczoraj Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut ogłosił tam stan pogotowia przeciwpowodziowego. Liczne podtopienia miały miejsce m.in. w Tymbarku, Jodłowniku, Mszanie Dolnej, Dobrej, Pasierbcu oraz Kasince Małej.

 

W Nowym Sączu na razie nie ma zagrożenia przeciwpowodziowego. Sytuacja na ciekach wodnych przepływających przez miasto jest na bieżąco monitorowana. 

 

Do tej pory wydano ok. 150 worków z piaskiem w rejon ulicy Wita Stwosza, ul. Juranda oraz ul. Granicznej. Kolejne 6 palet z workami z piaskiem jest załadowanych na samochodzie - przygotowanych do ewentualnej akcji p/powodziowej - informuje prezydent.

 

[AKTUALIZACJA]

 

W związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego na rzece Kamienica przepływającej przez teren Miasta Nowego Sącza, prezydent Ludomir Handzel ogłosił dzisiaj tj. 22 czerwca br., od godziny 15, na terenie Miasta Nowego Sącza pogotowie przeciwpowodziowe. 

 

Dzisiaj w dalszym ciągu czekają nas przelotne opady deszczu. Zachmurzenie duże. Na wschodzie województwa możliwe burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 35 mm, na wschodzie obszaru do 40mm. Temperatura maksymalna od 19°C na zachodzie do 26°C na wschodzie regionu, w rejonach podgórskich od 16°C do 20°C, wysoko w Beskidach od 11°C do 14°C, na szczytach Tatr około 9°C.Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h.

Nadal obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne. (IMiGW)

Strażacy walczą ze skutkami intensywnych deszczy w regionie Strażacy walczą ze skutkami intensywnych deszczy w regionie Strażacy walczą ze skutkami intensywnych deszczy w regionie Strażacy walczą ze skutkami intensywnych deszczy w regionie Strażacy walczą ze skutkami intensywnych deszczy w regionie Strażacy walczą ze skutkami intensywnych deszczy w regionie Strażacy walczą ze skutkami intensywnych deszczy w regionie Strażacy walczą ze skutkami intensywnych deszczy w regionie Strażacy walczą ze skutkami intensywnych deszczy w regionie Strażacy walczą ze skutkami intensywnych deszczy w regionie

Fot. OSP Mszana Dolna, OSP Stróża, OSP Skrzydlna, OSP Łętowe, FB Ludomir Handzel