Święto Kwitnących Sadów - sezon lotniczy oficjalnie otwarty

Święto Kwitnących Sadów - sezon lotniczy oficjalnie otwarty
Święto Kwitnących Sadów - sezon lotniczy oficjalnie otwarty, Fot. Maria Olszowska

W dniu 5 maja 2019 r., jak co roku w pierwszy, majowy weekend, w Łososinie Dolnej odbyło się Święto Kwitnących Sadów połączone z otwarciem sezonu lotniczego. Pierwotne plany organizatorów musiały jednak zostać nieco zmodyfikowane. 

 

Winny zamieszania był deszcz - silne ulewy zmusiły organizatorów do odwołania niektórych atrakcji. Podczas lokalnego wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli samorządu powiatu nowosądeckiego oraz gmin położonych w jego granicach oraz mieszkańców Łososiny Dolnej i okolic. 

 

Święto Kwitnących Sadów było okazją do wręczenia Srebrnych Jabłek Sądeckich przez starostę powiatu nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Laureatami zostali ks. Stanisław Berdzik oraz Józef Kosecki (sadownik ze Znamirowic) i były sołtys wsi Skrzętla - Kazimierz Rośko. Srebrne Jabłka Sądeckie są co roku wręczane jako nagroda za działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, trud i poświęcenie w budowaniu "Małej Ojczyzny". 

 

Na płycie lotniska w Łososinie Dolnej przygotowano szereg atrakcji, w tym występy zespołów ludowych i pokazy lotnicze. O godzinie 20.00 odbył się występ grupy Lady Pank poprzedzony występem kapeli góralskiej Ciupaga.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz, Fot. Maria Olszowska