Szkolenia i warsztaty dla bibliotekarzy w Starym Sączu dobiegły końca

Szkolenia i warsztaty dla bibliotekarzy w Starym Sączu dobiegły końca
Fotografia ilustracyjna

W dniach od 24 września do 28 listopada w Starym Sączu miał miejsce cykl szkoleń, którego celem była poprawa jakości oraz wzbogacanie usług oferowanych przez biblioteki publiczne na terenie powiatu nowosądeckiego. Projekt został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków z Funduszu Promocji Kultury w ramach Partnerstwa dla Książki.

 

Niestandardowe metody zachęcania dzieci do czytania i warsztaty teatralne – to część projektu "Aktywni i kreatywni", zrealizowanego przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu.

 

Warsztaty pt. "Jadłospis małych moli książkowych, czyli co robić, aby dzieci czytały litery, smakowały wyrazy, połykały zdania i pożerały książki?" uczyły bibliotekarzy niestandardowych metod pracy, zachęcających dzieci i młodzież do czytania. W ramach "Teatru cieni" z kolei uczono się tworzenia cieni postaci ludzkich, zwierząt, form plastycznych i kolorowych figur. Będzie to pomocne podczas twórczej pracy z książką i pozwoli wprowadzać do zajęć elementy teatru. Szkolenie "Prawo w bibliotece" służyło natomiast podniesieniu kwalifikacji w zakresie zmieniających się przepisów prawnych, obowiązujących w bibliotekach.

 

W ramach projektu odbył się też wyjazd studyjny do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, jednej z najlepszych bibliotek w Polsce.

 

Na spotkaniu podsumowującym projekt wystąpili podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Gniazdo", którzy przedstawili widowisko teatralno-muzyczne "Mały Książę".