Szkoły Powiatu nowosądeckiego przygotowane do matury 2020

Szkoły Powiatu nowosądeckiego przygotowane do matury 2020
Szkoły Powiatu nowosądeckiego przygotowane do matury 2020, fot. ilustracyjna

524 uczniów szkół powiatowych przystąpi w tym roku do egzaminu maturalnego, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 8 maja.

 

Szkoły prowadzone przez Powiat Nowosądecki są przygotowane do przeprowadzenia matur i egzaminów zawodowych zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 

Najwięcej uczniów będzie zdawać maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Grybowie (102), Zespole Szkół w Marcinkowicach (92) i Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju (72).

 

Zgodnie z wytycznymi, w pomieszczeniach, w których młodzież będzie pisała maturę, zostaną zachowane odpowiednie odstępy pomiędzy zdającymi - co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku – mówi Bożena Mynarek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

 

Ławki i krzesła w salach egzaminacyjnych będą dezynfekowane przed i po każdym egzaminie. Podobnie będzie z materiałami, sprzętami i narzędziami, z których korzysta więcej niż jeden zdający. Uczniowie powinni pamiętać, że będą mogli korzystać tylko z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora i innych.

 

Dyrektorzy szkół są natomiast zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań, które pozwolą uniknąć tworzenia się grup osób zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.

 

Źródło: SPNS