Tegoroczna edycja konkursu im. Jerzego Masiora zakończona – znamy zwycięzcę

Tegoroczna edycja konkursu im. Jerzego Masiora zakończona – znamy zwycięzcę
Oficjalna strona Miasta Nowy Sącz

Tegoroczny konkurs im. Jerzego Masiora został rozstrzygnięty – laureatem Nagrody im. Jerzego Masiora 2018 jest Karol Lis – student krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. 

 

Konkurs jest organizowany co roku przez Fundację im. Dra Jerzego Masiora, z myślą o szczególnie uzdolnionych młodych artystach. W corocznym konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku do 25 lat.  Uroczysta Gala odbyła się w dniu 15 grudnia 2018 r. w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, gdzie swoje talenty zaprezentowali wyłonieni uczestnicy uznani przez jury konkursu za najlepszych. 

 

Tegoroczny laureat w ramach swojej prezentacji pojawił się na scenie w towarzystwie dwóch sztalug oraz zestawu farb. Na oczach widzów, przy dźwiękach muzyki, Karol Lis namalował wielkoformatowy obraz prezentujący zabytkowe centrum Nowego Sącza. Prezentacja trwała tylko 6 minut. Laureat został nagrodzony dodatkowo nagrodą starosądeckiego samorządu. 

 

W ramach konkursu została przyznana także nagroda publiczności, która trafiła do Mateusza Perza. Podczas uroczystej gali wystąpił również Jakub Łęczycki – gość specjalny koncertu, który przybył z Wiednia. 

 

Fundacja im. Dra Jerzego Masiora w Nowym Sączu została założona przez Romualdę Uznańską Masior w 2004 r. Fundacja prowadzi działalność pożytku publicznego w zakresie kultury sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji oraz nauki i oświaty. Fundacja realizuje statutowe cele poprzez organizowanie programów stypendialnych dla uzdolnionych dzieci i młodzieży, które pochodzą z niezamożnych rodzin. Fundacja wspiera finansowo uczniów oraz promuje talenty artystyczne w tym szczególnie z uwzględnieniem muzyki i dziedzictwa kulturowego.