Tegoroczne święto studentów odwołane

Tegoroczne święto studentów odwołane
Tegoroczne święto studentów odwołane

Uczelniana Rada Samorządu Studentów PWSZ w Nowym Sączu poinformowała, że Juwenalia zaplanowane na połowę maja nie odbędą się.

 

Organizatorzy imprezy chcieli odwlec w czasie podjęcie tej trudnej i niełatwej decyzji, ale w związku z epidemią koronawirusa klamka zapadła.

 

Chcieliśmy poczekać nieco z podjęciem tej decyzji, jednak w trosce o nas wszystkich i w wyniku panującej obecnie sytuacji musimy Was poinformować, że jesteśmy zmuszeni odwołać Juwenalia, które miały się odbyć w połowie maja. Aktualnie niestety musieliśmy odwołać wszystkie nasze plany związane z Juwenaliami i innymi podejmowanymi przez nas inicjatywami w ramach URSS. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo oraz rozrywkę na odpowiednio wysokim poziomie skupimy się teraz na organizacji przyszłorocznych Juwenaliów. Liczymy na wasze zrozumienie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie - informuje przewodnicząca URSS PWSZ w Nowym Sączu Aleksandra Lang.

 

Przypomnijmy. W ubiegłym roku studenci Państwowej Szkoły Zawodowej świętowali Wilkonalia 2019. Tę nową nazwę zaproponowali sami studenci. Był pochód ulicami miasta na sądecki rynek, gdzie prezydent Ludomir Handzel przekazał żakom symboliczne klucze do miasta. Świętowanie trwało do soboty. Nie obyło się bez imprez i koncertów. W tym roku Juwenalia nie odbędą się, ale organizatorzy zapowiadają, że szykują się już do przyszłorocznych.