Tegoroczni maturzyści zatańczyli Poloneza na sądeckim rynku

Tegoroczni maturzyści zatańczyli Poloneza na sądeckim rynku
Tegoroczni maturzyści zatańczyli Poloneza na sądeckim rynku, Fot. Miasto Nowy Sącz

Dzisiaj na rynku w Nowym Sączu został odtańczony tradycyjny Polonez. Wzięli w nim udział tegoroczni maturzyści z 12 zespołów szkół, zarówno publicznych jak i niepublicznych. Do tanecznego korowodu dołączyli również dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta: Małgorzata Belska z Wydziału Edukacji i Wychowania oraz dr Marcin Poręba z Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury.

 

Tegoroczni maturzyści w tanecznym rytmie ruszyli do Poloneza pod kierunkiem choreografa Dariusza Migacza, na czele z członkami Zespołu Regionalnego "Sądeczanie", ubranymi w tradycyjne stroje szlacheckie.

 

Na koniec dyrektor Małgorzata Belska w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, życzyła maturzystom tradycyjnego „połamania pióra”.
 

- Energia, która od was płynie, mam nadzieję będzie wam towarzyszyła przez najbliższe miesiące w przygotowaniach do tego ważnego egzaminu – egzaminu młodości. Pamiętajcie, że szóstego maja to jest fajny dzień, a godzina dziewiąta to jest bardzo dobra godzina dla was, bo zaczynacie wtedy pisać egzamin z języka polskiego. Trzymamy za was mocno kciuki!