Tom poezji "A Ω" autorstwa Janusza Michalika już w sprzedaży

Tom poezji "A Ω" autorstwa Janusza Michalika już w sprzedaży
Tom poezji

W dniu 29 marca 2019 r., w Sądeckiej Bibliotece Publicznej, odbyło się spotkanie promujące tom poezji Janusza Michalika zatytułowany  "A Ω". Publikacja zawiera fotografie Adriana Marasia. 

 

Janusz Michalik jest pochodzącym z Nowego Sącza aktorem, reżysterm, instruktorem teatralnym i poetą. Jako współzałożyciel Teatru NSA jest związany z Sądecczyzną. Poeta zaangażował się również w działalność Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu oraz Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego. 

 

Wśród publikacji Janusza Michalika, oprócz poetyckiej „A Ω”, można wymienić "Trzy razy twarz", "Kastor i Polluks" oraz "Wieczór z Giocondą". W 2017 r. poeta został odznaczony medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej Gloria Artis". 

 

Tom poezji „A Ω” ma bardzo uporządkowany układ. Poszczególne utwory poetyckie zostały ułożone według porządku alfabetycznego, jednak nie według alfabetu łacińskiego, ale greckiego, co odzwierciedla sam tytuł publikacji. Kolejna wyjątkowa cecha utworów zebranych w tomie „A Ω” dotyczy ich budowy - wiersze są zbudowane z czterech strof o stałym układzie rymów. 

 

Każdy z utworów został opatrzony datą i odwołuje się do doświadczenia autora. Wiersze są dedykowane różnym osobom. Całość układa się w swoisty dziennik przeżyć Janusza Michalika. Utwory mają zróżnicowany charakter pod względem tematyki - oprócz refleksyjnych wierszy w tomie znajdują się także utworzy o charakterze zabawnych bajek. W zbiorze liryki czytelnik znajdzie również fraszki. 

 

Tomem poezji można zachwycić się w domowym zaciszu, natomiast towarzyszącą promocji książki „A Ω” wystawę fotografii Adriana Marasia można jeszcze obejrzeć w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11 tylko do 5 kwietnia 2019 r. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz