Trwają przygotowania do 24. Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu

Trwają przygotowania do 24. Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu
Trwają przygotowania do 24. Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu

Pomimo epidemii trwają przygotowania do 24. Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu, który odbędzie się w dniach 21.09.2020-5.10.2020.


Jury konkursowe w składzie Marta Jakubowska, Katarzyna Luksa, Wojciech Knapik oraz Janusz Michalik wybrali projekt graficzny plakatu na tegoroczny festiwal. Spośród ponad 180 nadesłanych prac wygrała ta, której autorem jest Oskar Semik z Krakowa.


Praca artysty z Krakowa zaskoczyła adekwatnością symboliczną do sytuacji, w jakiej znalazł się Jesienny Festiwal Teatralny kojarzony do tej pory z Nowym Sączem. Takie symboliczne przekazanie, z jednej strony korzenie skądś wyrastające, a z drugiej przekazanie, dwie ręce współpracujące, będące symbolem współpracy, takiego płynnego i przyjaznego przekazania i coś nowego, co z tego rodzi się – powiedział Wojciech Knapik.


W ciągu dwóch tygodni zaprezentowane na scenie zostaną spektakle i widowiska w rożnym stylu i tematyce. Wystąpią wybitni artyści, także ci popularni z telewizji, kina i estrady. Ponadto będą koncerty i przedstawienia kameralne dla dorosłych, młodzieży i dzieci.


Festiwal rozpocznie wernisaż wystawy fotografii Jerzego Cebuli i Andrzeja Ramsa zatytułowany „Teatr [wasz] widzę ogromny...”.  Ponadto będą spektakle takie jak m.in. „Nasza mała stabilizacja”, „Ferdydurke”, „Audiencja III, czyli Raj Eskimosów dla aktora i aktorki”, „Nie książka zdobi człowieka”, „Niemy kelner”, „O co biega?”, „Czworo do poprawki”, „Niespodzianka”, „Dziwna para”, "Dzieła Wszystkie Szekspira", opowieść teatralno-muzyczna "Judy", sztuka „Anioł i kobiety”, przedstawienia dla dzieci „Nowe Szaty Króla”, „O mniejszych braciszkach Św. Franciszka” oraz koncert „Światowe przeboje we dwoje”.


Pilotażowa dystrybucja biletów rozpocznie się przez Internet 15 lipca o godzinie 18. Pierwsza sprzedaż jest na trzy spektakle tj. „Ferdydurke, „O co biega?” oraz Dzieła Szekspira. Z kolei pełna sprzedaż biletów będzie od 17 lipca.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. Organizatorami są Centrum Kultury i Sztuki im Ady Sari oraz Stowarzyszenie Animatorów Kultury i Teatru Robotniczego im. Władysława Barbackiego.

 

Program festiwalu dostępny pod linkiem: https://jft.wstarymsaczu.pl/program/?fbclid=IwAR0okuxKXYh-G3lRXrp23yrtZTBNcgRjlcNW_mtSWEiRZLH8DRblRrJ01DQ

 

Fot. Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari