Trzy kolejne ofiary śmiertelne wirusa na Sądecczyźnie

Trzy kolejne ofiary śmiertelne wirusa na Sądecczyźnie
Trzy kolejne ofiary śmiertelne wirusa na Sądecczyźnie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 10 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 2. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 68 nowych ozdrowieńców. Niestety są też cztery kolejne ofiary śmiertelne wirusa wśród których jest 74-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, 34-letni mężczyzna, mieszkaniec Nowego Sącza, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 74-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim są 4 nowe zachorowania. Pojawiło się także 4 ozdrowieńców.


Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 135 osób. To 70 kobiet i 65 mężczyzn, w wieku od roku do 85 lat, z Krakowa (42 osoby), powiatu nowotarskiego (16 osób), krakowskiego (12 osób), myślenickiego (11 osób), nowosądeckiego (10 osób), tatrzańskiego (8 osób), powiatów suskiego i olkuskiego (po 5 osób), limanowskiego, oświęcimskiego, bocheńskiego i chrzanowskiego (po 4 osoby), wadowickiego (3 osoby), Nowego Sącza i powiatów: dąbrowskiego i proszowickiego (po 2 osoby) oraz powiatu tarnowskiego (1 osoba). Aktualnie 17 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 9875 osób.


Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 74-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, 34-letniego mężczyzny, mieszkańca Nowego Sącza, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 75-letniej kobiety, mieszkanki Krakowa, która przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, a także 74-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Trzy osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 182.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 75 kobiet i 63 mężczyzn, w wieku od 2 miesięcy do 90 lat, z powiatu nowosądeckiego (67 osób), Krakowa (18 osób), powiatu krakowskiego (10 osób), myślenickiego (9 osób), nowotarskiego (7 osób), wadowickiego i olkuskiego (po 6 osób), limanowskiego (4 osoby), chrzanowskiego i oświęcimskiego (po 3 osoby), tatrzańskiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: bocheńskiego, brzeskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 7731 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE