Tysiące uczestników na 10. Festiwalu Biegowym w Krynicy -Zdroju

Tysiące uczestników na 10. Festiwalu Biegowym w Krynicy -Zdroju
Tysiące uczestników na 10. Festiwalu Biegowym w Krynicy -Zdroju, Fot. UMWM

W Krynicy - Zdroju odbył się trwający trzy dni 10. Festiwal Biegowy. W jego programie znalazło się prawie 30 konkurencji biegowych i marszów nordic walking. Pojawiły się też nowości tj. Bieg 7 Dolin w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

W rywalizacji uczestniczyli zarówno dorośli jak i dzieci. Impreza sportowa cieszyłą się bardzo dużym zainteresowaniem. Biegało i maszerowało ponad 8 tys. osób. Z kolei przez strefy aktywności, koncerty czy biegowe Expo przewinęło się ich około 15 tys.

 

Uczestnicy mogli wybierać spośród biegów deptaka krynickiego, przez biegi uliczne po wymagające biegi górskie, z trasami wyznaczonymi w Beskidzie Sądeckim.

 

Festiwal odwiedzili znani medaliści mistrzostw świata i Europy, w tym Joanna Jóźwik - zdobyła brąz podczas mistrzostw Europy w biegu na 800 m, Magdalena Gorzkowska - pierwsza olimpijka, która zdobyła Mount Everest, Grzegorz Sudoł - trzykrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i mistrzostw Europy w chodzie sportowym, Iwona Niedźwiedź, była reprezentantka kraju w piłce ręcznej oraz legenda polskiego maratonu, mistrzyni świata z 1991 roku - Wanda Panfil.

 

Impreza sportowa obfitowała w różnego rodzaju atrakcje. Były strefy aktywności dla dzieci i dorosłych, strefa Expo ze 150 wystawcami oraz wysokie nagrody. Jedną z nich był samochód osobowy.

 

Partnerem 10. Tauron Festiwalu Biegowego była Małopolska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Witold Kozłowski.

 

Źródło i Fot. UMWM