Unijne finanse: do 400.000 zł dla małopolskich przedsiębiorstw

Unijne finanse: do 400.000 zł dla małopolskich przedsiębiorstw
Unijne finanse: do 400.000 zł dla małopolskich przedsiębiorstw, Fot. ilustracyjna

Przedsiębiorcy mający siedzibę na terenie województwa małopolskiego, prowadzący działalność gospodarczą od co najmniej 2 lat, mogą ubiegać się o pożyczkę z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa. 

 

Maksymalna wysokość pożyczki wynosi do 400.000 zł, natomiast okres spłaty może wynosić do 84 miesięcy. Zaletą pożyczki, o której mowa, jest możliwość zawieszenia spłaty pożyczki na okres sześciu miesięcy. W tym okresie przedsiębiorca nie spłaca pożyczki. Z opcji wakacji kredytowych można skorzystać tylko raz w całym okresie kredytowania. 

 

Kolejną zaletą tej pożyczki, powodującą, że jest ona bardziej atrakcyjna niż kredyt inwestycyjny w jakimkolwiek banku, jest niskie oprocentowanie. Preferencyjne oprocentowanie la przedsiębiorców prowadzących działalność na terenach o niskiej gospodarczej aktywności wynosi bowiem zaledwie 1,87%. Do takich terenów należą powiat tarnowski, powiat dąbrowski, powiat brzeski i gorlicki, a także powiat limanowski, nowosądecki i proszowicki. 

 

Przedsiębiorca, który chce uzyskać pożyczkę finansowaną przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa nie musi posiadać wkładu własnego. Nie jest też zobligowany do uiszczania prowizji za udzielenie pożyczki. 

 

Przedsiębiorcy zainteresowani pożyczką do 400.000 zł dla firm, z niskim oprocentowaniem i bez wkładu własnego powinni przygotować odpowiednie dokumenty i wypełnić wniosek. Dokumenty aplikacyjne można otrzymać w Małopolskim Centrum Usług Wspólnych - Fundusze Europejskie. Z MCUW można skontaktować się za pośrednictwem e-mail: biuro@mcuw.pl praz telefonicznie, pod nr tel.: 799 283 358. Małopolskie Centrum Usług Wspólnych - Fundusze Europejskie oferuje również pomoc w wypełnieniu dokumentów aplikacyjnych. 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz