Uroczyste otwarcie Ośrodka Zdrowia w Gołkowicach

Uroczyste otwarcie Ośrodka Zdrowia w Gołkowicach
Uroczyste otwarcie Ośrodka Zdrowia w Gołkowicach, Fot. Miasto i Gmina Stary Sącz

Roboty budowlane polegające na przebudowie i rozbudowie ośrodka zdrowia w Gołkowicach pochłonęły środki publiczne w wysokości 2 mln złotych. Inwestycja została w całości zrealizowana ze środków pochodzących z budżetu gminy.

 

Z pewnością omawiana inwestycja jest jedną z najważniejszych, jakie były realizowane w ciągu ostatnich lat. Ośrodek Zdrowia w Gołkowicach zapewnia opiekę medyczną dla mieszkańców gminy. Przyszli pacjenci ośrodka poczują się w nim bardziej komfortowo, a leczenie będzie prowadzone w lepszych warunkach. 

 

Obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po rozbudowie ośrodek jest bardziej przestronny, a tym samym lepiej odpowiada potrzebom mieszkańców. W nowo powstałych gabinetach porad będą udzielać specjaliści, do których dostęp jest obecnie ograniczony. 

 

W Ośrodku Zdrowia w Gołkowicach znajdują się poradnia kardiologiczna, ginekologiczna, stomatologiczna, protetyka stomatologiczna i pediatryczna oraz lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Budynek został oddany w administrację Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej, który podpisał w imieniu gminy Stary Sącz umowę dzierżawy na okres 10 lat. 

 

Źródło i Fot. Miasto i Gmina Stary Sącz