V Bieg Popradzki – lokalne święto narciarstwa biegowego

V Bieg Popradzki – lokalne święto narciarstwa biegowego, Fot. Powiat Nowosądecki

W dniu 27 stycznia 2019 r. w Piwnicznej Zdroju odbył się V Zimowy Bieg Popradzki w narciarstwie biegowym. Zawodnicy wystartowali z polany Obidza, aby pokonać trasę o długości 7 km, 14 km lub 21 km

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój Dariusz Chorużyk uroczyście powitali 200 uczestników biegu. Natomiast Marian Dobosz – dyrektor Biegu dał sygnał do startu. W kategorii OPEN kobiet I miejsce zajęła Katarzyna Długopolska, II miejsce – Maria Nędza, a III miejsce – Renata Kuzmiakowa. W kategorii OPEN mężczyzn pierwsze miejsca zajął Bogusław Gracz, II miejsce – Robert Faron, a III miejsce – Robert Gleń.

Alternatywnie do V Bieg Popradzkiego, wliczanego i punktowanego do klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich na sezon 2018/2019, został zorganizowany bieg rekreacyjny na trasie 5 km. Bieg zakończył się zwycięstwem Krystyny Łękawskiej i Michała Tokarczyka. Na tym jednak nie koniec. Odbyły się Mistrzostwa Polski Instruktorów i Trenerów narciarstwa biegowego i lokalne Mistrzostwa Piwnicznej w narciarstwie biegowym dla szkół podstawowych.

Z kolei w „Biegu VIP-ów” wystartowali samorządowcy, przedstawiciele instytucji publicznych i przedsiębiorcy z Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój, w tym starosta nowosądecki, Burmistrz Piwnicznej, dyrektor biegu, prezes Ski Hotelu i wiceprezes Spółdzielni Pracy Piwniczanka.

Uczestnikom biegów narciarskich zostały przyznane wyróżnienia za najciekawszy i najbardziej oryginalny strój do biegu narciarskiego. W zawodach wzięło udział około 200 zawodników z Polski i Słowacji.

Impreza sportowa została zorganizowana przez Miasto i Gminę Piwniczna Zdrój. W sfinansowaniu nagród wsparcia udzieliło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.