VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
Oficjalna strona Miasta Krynica - Zdrój

W dniach 22-24 listopada 2018 r. w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju odbędzie się szósty Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury. Weźmie w nim udział ponad 30 wokalistów z całego świata. Młodzi wokaliści będą walczyć o cenne nagrody finansowe, w tym również takie, które funduje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Uczestników konkursu oceniać będzie międzynarodowe jury w składzie: prof. Eva Blachova (Słowacja), prof. Gerhard Kahry (Austria), prof. Toni Shekerdzhieva-Nowak (Bułgaria), mgr Małgorzata Miecznikowska-Gurgul (Polska) oraz prof. dr hab. Tadeusz Pszonka (Polska) będący także Dyrektorem Artystycznym konkursu.

 

Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury to krynicka tradycja, która cieszy się niesłabnocą popularnością. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marjan Kiepura – syn Jana Kiepury i Marty Eggerth.

 

Ramowy program konkursu:
22.11.2018r. (czwartek) g. 12:00 – inauguracja konkursu i I etap przesłuchań konkursowych
23.11.2018r. (piątek) g. 19:00 – II etap przesłuchań konkursowych
24.11.2018r. (sobota)g. 19:00 – KONCERT LAUREATÓW.

 

Bilety na Koncert Laureatów w cenie 25zł można nabyć w Pijalni „Czekolada i Zdrój” w Starym Domu Zdrojowym, Pijalni Czekolady „U J. Kiepury” na ul. Pułaskiego, lub przy wejściu do sali na godzinę przed koncertem.