W dniach 17-20 września br. w Nowym Sączu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”

W dniach 17-20 września br. w Nowym Sączu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”
W dniach 17-20 września br. w Nowym Sączu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”

Podczas dzisiejszej konferencji Wiceprezydent Magdalena Majka, Dyrektor Pałacu Młodzieży Milena Małecka-Rogal oraz Dyrektor Wydawnictwa Promyczek Dobra Ks. Andrzej Mulek opowiedzieli o pierwszym większym wydarzeniu kulturalnym, które zostanie zorganizowane w Nowym Sączu, po wyjściu miasta z czerwonej do zielonej strefy. Chodzi o Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”, który odbędzie się w dniach 17-20 września br. W Nowym Sączu.


W konkursie weźmie udział ponad 50 dzieci z całej Polski, w tym również reprezentacja dzieci z Nowego Sącza, które w finałowych, miejskich przesłuchaniach zostały wytypowane przez jury do udziału w tym międzynarodowym festiwalu. Pojawi się także reprezentantka z Niemiec, więc będzie podtrzymany charakter festiwalu międzynarodowego.


Bardzo się cieszę, że ta pierwsza impreza dotyczy właśnie dzieci, bo one najbardziej stęskniły się za byciem ze sobą razem w takiej przestrzeni nie domowej, ale w tej, że mogą zaprezentować swoje talenty, radość i dziecięcy entuzjazm – powiedziała dyrektor Pałacu Młodzieży.


Przesłuchania rozpoczną się we czwartek 17 września o godz. 10 w MOK i będą trwały cały dzień. W piątek i sobotę w Pałacu Młodzieży odbędzie się część warsztatowa w kilku dziedzinach artystycznych. Będą zajęcia wokalne, emisyjne, umuzykalniające, literackie oraz choreograficzne (sceniczne) mające na celu przygotowanie do koncertu finałowego. W niedzielę 20 września w MOK będzie wręczenie nagród za udział w konkursie. Następnie msza św. W Bazylice Św. Małgorzaty, a o godzinie 16 Koncert Finałowy na sądeckim rynku.


Bardzo się cieszę, że ten koncert finałowy będzie zwieńczeniem i zakończeniem tygodnia wychowania, który ma w swoim haśle zaproszenie do tego abyśmy budowali więzi i mam nadzieję, że podczas tego koncertu finałowego będziemy budować więzi przyjaźni i radości, bo to jest główny atut Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek - mówił Ks. Andrzej Mulka.


Jury przewodniczyć będzie Lidia Matynian z Akademii Muzycznej z Krakowa. W tym roku do jego grona zaproszony został również Dariusz Janus, wykładowca akademicki w Katowicach i Warszawie, który napisał na ten festiwal specjalną piosenkę, której będzie uczył dzieci pt. „Dusza ducha w nas rozrusza”.

 
Dzieci będą pracowały nad tekstem do tej piosenki. Chcemy do niej również nagrać teledysk. To będzie taka nagroda dla laureata nagrody głównej Grand Prix, który będzie nagrywał ten teledysk razem z zespołem Promyczki Dobra – dodaje ksiądz Andrzej Mulka.


W jury dziecięcym zasiądą osoby bardzo muzykalne i rozśpiewane, czyli przedstawiciele Zespołu Sądeczoki i Promyczki Dobra oraz Róża Janus.


Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert finałowy. Wszyscy, którzy chcą usłyszeć dziecięcą muzykę i ten piękny śpiew na sadeckim rynku w niedzielę  o godzinie 16 zapraszamy po odbiór wejściówek, które będą wydawane w Pałacu Młodzieży od jutra. Widownia przed sceną będzie zorganizowana w taki sposób, że tylko za wejściówką będzie można wejść, zasiąść lub stanąć i wysłuchać koncertu. Ponadto każdy kto w tym czasie znajdzie się na sądeckim rynku też będzie mógł go wysłuchać – informuje Zastępca Prezydenta Magdalena Majka.

W dniach 17-20 września br. w Nowym Sączu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” W dniach 17-20 września br. w Nowym Sączu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” W dniach 17-20 września br. w Nowym Sączu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” W dniach 17-20 września br. w Nowym Sączu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”