W Dworze w Korzennej świętowali swoje Złote Gody

W Dworze w Korzennej świętowali swoje Złote Gody
W Dworze w Korzennej świętowali swoje Złote Gody

Czternaście par małżeńskich skorzystało z zaproszenia i świętowało w Dworze w Korzennej jubileusz 50-lecia. Organizowana od lat uroczystość odbywała się zachowaniem wymogów sanitarnych.

 

Tegoroczna uroczystość zorganizowano z dużym opóźnieniem. Zaproszone pary faktycznie złote gody obchodziły już w roku ubiegłym. Oficjalna uroczystość z tej okazji miała się odbyć wiosną, ale na przeszkodzie stanęła epidemia. Dzisiaj zaległości nadrobiono.

 

Uroczystości, w trakcie których wójt Leszek Skowron wręcz jubilatom odznaczenia nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, odbywała się jednak w okrojonym składzie. Kilkanaście par tym razem z zaproszenia nie skorzystało i – jak wyjaśniano - przesądziły o tym obawy przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem. Organizatorzy jubileuszu do sanitarnych wymagań podeszli bardzo poważnie. Wszyscy jubilaci zostali poproszeni o założenie maseczek ochronnych na usta i nos, a przed wejściem na salę konieczna była dezynfekcja rak.

 

Dokładnie takie same zasady obowiązywały pozostałych uczestników spotkania, wśród których obok wójta Leszka Skowrona i pracowników Urzędu Stanu Cywilnego byli także Krzysztof Ogorzałek, Sekretarz Gminy oraz Andrzej Łukasik, wiceprzewodniczący Rady Gminy. Dekorujący jubilatów wójt dezynfekcji poddawał się każdorazowo przed wręczeniem jubilatom odznaczenia i okolicznościowej legitymacji i upominków. Maseczki zdjęto jedynie przy wznoszeniu toastu i w trakcie obiadu, którym podjęto wyjątkowych gości. Specjalnie dla nich zagrała także kapela.

 

Źródło i fot.: Gm. Korzenna