W Łabowej odbyła się konferencja nt. bezpieczeństwa mieszkańców

W Łabowej odbyła się konferencja nt. bezpieczeństwa mieszkańców
W Łabowej odbyła się konferencja nt. bezpieczeństwa mieszkańców, Fot. Maria Olszowska

7 maja w Łabowej odbyła się konferencja na temat "Współpracy podmiotów w lokalnym systemie ratowniczym gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców regionu”.

 

W trakcie spotkania powołano Honorowy Komitet Obchodów 100-lecia OSP Łabowa, w skład którego weszli m.in. posłowie Edward Siarka, Józef Leśniak i Arkadiusz Mularczyk, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, radny wojewódzki Patryk Wicher, Policja, Straż Pożarna, WOPR, GOPR, leśnicy, drogowcy, strażacy ze Słowacji, kierownik PCZK Ryszard Wąsowicz, szef OSP w Łabowej oraz wójt gminy Marta Słaby.

 

Pani wójt zaznaczyła, że bezpieczeństwo mieszkańców to sprawa priorytetowa. Dodała, że gmina stara się o dalszą rozbudowę chodnika przy drodze krajowej numer 75. Prowadzone są również akcje edukacyjne mające na celu uczenie dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i szlakach turystycznych w gminie.

 

Podczas konferencji szefowie służb mówili o działaniach jakie są podejmowane na terenie gminy Łabowa i Powiatu Nowosądeckiego, aby poprawić i zwiekszyć bezpieczeństwo mieszkańców.

 

Konferencja była również okazją do wręczenia medali i upominków dla uczestników biegu „Strażacka setka”, w którym wzięły udział dzieci i młodzież szkół z terenu gminy Łabowa.

 

Źródło: Starostwo powiatowe Nowy Sącz, Fot. Maria Olszowska