W Limanowej odbędzie się V Orszak Trzech Króli

W Limanowej odbędzie się V Orszak Trzech Króli
Oficjalna Strona Miasta Limanowa

W niedzielę 6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego w Limanowej już po raz piąty wyruszy Orszak Trzech Króli. Jego inicjatywa zrodziła się w działającym przy Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich. Do organizacji przyłączył się również Urząd Miasta Limanowa.

 

Tegoroczny orszak wyruszy około godz. 9.45 z ulicy Matki Boskiej Bolesnej, a poprowadzi go grupa kolędnicza z gwiazdą, ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Tuż za nimi podążać będzie radośnie kolędująca Kapela Króle. Za nią uda się orszak anielski Ruchu Czystych Serc. Anielski orszak poprowadzi Świętą Rodzinę: Maryję i Józefa.

 

Orszak zamykać będą na koniach rasy polskiej trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. Każdy z królów przyniesie Dzieciątku dary: złoto – symbol godności królewskiej, mirrę – symbol wypełnienia proroctw i zapowiedź śmierci Zbawiciela oraz kadzidło – symbol godności kapłańskiej. 

 

Około godz. 10.00 na limanowskim rynku będzie miała miejsce tradycyjna inscenizacja „Pokłon Trzech Króli”. Ważnym momentem wydarzenia będzie wspólne kolędowanie zgromadzonych na limanowskim rynku. Następnie uczestnicy udadzą się do bazyliki, by uczestniczyć we Mszy Świętej.