W Nowym Sączu bezpłatnie zaszczepisz dziecko

W Nowym Sączu bezpłatnie zaszczepisz dziecko
Fotografia ilustracyjna

Do 30 listopada br. w Centrum Medycznym na ul. Batorego 77 będą wykonywane darmowe szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci do 3 roku życia, zameldowanych na terenie Nowego Sącza.

 

Zapisy przyjmowane są w Poradni Dziecięcej w budynku C lub telefonicznie pod numrem:18 442 00 06 wew. 2. Przed szczepieniem każde dziecko będzie badane przez lekarza i kwalifikowane do jego wykonania. Warunkiem koniecznym jest również wyrażenie na nie zgody przez rodzica lub opiekuna. W dniu szczepienia należy posiadać przy sobie książeczke zdrowia dziecka.

 

Szczepienia są finansowane przy wsparciu Województwa Małopolskiego i miasta Nowy Sącz. Wszystko to w ramach programu zdrowotnego Województwa Małopolskiego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w regionie w 2018 roku. Wojewódzkim koordynatorem programu jest Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, lokalnym – Urząd Miasta Nowego Sącza, który realizuje szczepienia we współpracy z podmiotem leczniczym. Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do końca listopada tego roku.

 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.profilaktykawmalopolsce.pl