W Nowym Sączu odwiedzisz Terrarium

W Nowym Sączu odwiedzisz Terrarium
W Nowym Sączu odwiedzisz Terrarium

Od dzisiaj w budynku przy ul. Jagiellońskiej 21 można odwiedzić Miejskie Terrarium GADZIARNIA.

 

Zwiedzający w dwóch salach ekspozycyjnych mogą podziwiać takie okazy jak np. węże, pająki, skorpiony, żółwie czy ryby, które znajdują się w specjalnych oszklonych boksach.

 

Podczas oficjalnego otwarcia Terrarium Prezydent Ludomir Handzel zachęcił Nowosądeczan do odwiedzania tego miejsca z dziećmi, bo kontakt z żywymi istotami to nie to samo co lekcje w szkole.

 

Ukończyłem klasę biologiczno-chemiczną i zawsze brak mi było tego kontaktu, takiego rzeczywiście z żywymi istotami na tych lekcjach. A teraz właśnie waszym dzieciom, waszym uczniom dajemy taką możliwość, żeby tutaj na Jagiellońskiej 21, w Miejskim Terrarium prowadzonym przez Stowarzyszenie GADZIARNIA można było przyprowadzić te dzieciaki, żeby zobaczyły jak wygląda żywy wąż, żywy żółw, pająk ptasznik itd. - powiedział Prezydent. 

 

Słowa podziękowania padły również w kierunku organizatorów całego projektu.

 

Dziękuję tutaj osobom, które się zaangażowały ze Stowarzyszenia w przygotowanie tego całego projektu. Oczywiście jest to też pomysł na ożywienie Starówki, na to żeby tutaj pojawiło się życie, żeby było, po co przyjść w centrum miasta. Przez jakiś czas przewinie się tutaj wiele dzieciaków z całego powiatu, a może i z Gorlic, Limanowej, bo będzie, po co przyjechać do Nowego Sącza. Jest już, co zobaczyć. Wkrótce pewnie następne pomysły pokażemy. Takie, które spowodują, że będzie można powiedzieć, że warto przyjechać do Sącza, warto przyjść na ul. Jagiellońską i zobaczyć co się w Nowym Sączu dzieje. 

 

Na koniec Prezydent zachęcił mieszkańców do odwiedzenia tego miejsca, oglądania okazów oraz do dyskusji.