W Nowym Sączu utworzono Komitet Honorowego Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy

W Nowym Sączu utworzono Komitet Honorowego Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy
W Nowym Sączu utworzono Komitet Honorowego Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy

Podczas dzisiejszej konferencji w biurze poselskim, poseł Jan Duda poinformował o utworzeniu Komitetu Poparcia dla Prezydenta Andrzeja Dudy w Nowym Sączu. 


Posłowi Patrykowi Wicher została powierzona funkcja reprezentacji Przewodniczącego Komitetu Honorowego Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy, Marszałka Witolda Kozłowskiego.

 

Komitet formuje się od niedawna. Na chwilę obecną na liście deklaracji poparcia dla prezydenta jest już 150 osób. Lista cały czas jest aktualizowana. 

 

Spodziewamy się, że pod koniec tygodnia będziemy mogli mówić o około pół tysiącu osób, które będą mogły zasilić Komitet Honorowy Poparcia dla Prezydenta – powiedział Patryk Wicher. 


Komitet jest po to, aby pokazać wspólną siłę oraz to, że prezydenta popierają nie tylko członkowie PiS, radni czy posłowie, ale również społecznicy, dyrektorzy i pracownicy różnych instytucji.


Patryk Wicher ponowną reelekcję prezydenta argumentował faktem, iż Andrzej Duda to prezydent wszystkich Polaków, odważny, dynamiczny, a jego najważniejszą cechą jest dbałość o wartości i wspólnotę.


Mieszkańców całej Polski łączy język, historia i tradycja. Elementy te mają swoje korzenie w przeszłości. Musimy o nie dbać, aby Polska odnosiła sukcesy inwestycyjne, rozwojowe, prospołeczne i demograficzne - tłumaczył.


Poseł w swoim wystąpieniu podkreślił bardzo istotną kwestię, jaką jest dynamiczny rozwój społeczeństwa oraz jego otwartość na cały świat.


Dzisiaj Polska jest szanowana przez wszystkie kraje na całym świecie. Może świadczyć o tym m.in. wizyta Andrzeja Dudy w USA, która odbędzie się w tym tygodniu - argumentował.


Patryk Wicher przekonywał do wzięcia udziału w wyborach i głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę.


28 czerwca prosimy państwa, stańmy, idźmy do wyborów i spotkajmy się tego dnia przy urnach wyborczych. Mam nadzieję, że pierwsza tura będzie pana prezydenta Andrzeja Dudy - zaznaczył.

 

Z kolei poseł na Sejm Arkadiusz Mularczyk wskazał na niezwykłą ważność wyborów i fundamentalną różnicę, jaka dzieli Andrzeja Dudę i jego kontrkadydata Rafała Trzaskowskiego. 


Andrzej Duda reprezentuje te wartości, które są bliskie mieszkańcom naszego regionu, a więc patriotyczne i narodowe, które wiążą się z pojęciem "Bóg, Honor, Ojczyzna". To wyróżnia go od jego kontrkandydata, który ukrywa swoje poglądy, ale wszyscy wiemy, że jest gorącym zwolennikiem związków partnerskich i wspiera środowiska LGBT. To pokazuje fundamentalne różnice między tymi kandydatami. Poza tym Andrzej Duda doskonale zna nasz region, Małopolskę, Sądecczyznę. Tu się wychował, tu mieszka jego rodzina. Wie jak bardzo ważna jest budowa sądeczanki. Prezydent miał duży wpływ na to, że rząd przyznał dodatkowe środki na jej budowę - powiedział Arkadiusz Mularczyk.


W spotkaniu wzięli udział i swoje podpisy poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy złożyli m.in. posłanka Barbara Bartuś, posłowie na Sejm: Arkadiusz Mularczyk, Andrzej Gut-Mostowy, Wiesław Janczyk, przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk oraz radny nowosądecki Artur Czernecki.

 

Fot. FB Patryk Wicher