W Nowym Sączu zagrają dla chorego Wojtusia!

W Nowym Sączu zagrają dla chorego Wojtusia!
W Nowym Sączu zagrają dla chorego Wojtusia, Fot. Urząd Gminy Łabowa

O zdrowie Wojtusia Polańskiego powalczymy w najbliższy weekend w Nowym Sączu! 


Rozpoczynamy kolejną walkę o życie i zdrowie Wojtusia, który obecnie jest po megachemii – potężnej dawce chemioterapii, która ma zniszczyć resztki komórek nowotworowych.


Pomimo wielu akcji charytatywnych wciąż brakuje pieniędzy na dalsze leczenie. Czasu zostało niewiele, bo do 5 kwietnia zebrana musi być pełna kwota 272 tysięcy złotych.


Dlatego 30 i 31 marca organizujemy w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu kolejny koncert 
i jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Sądecczyzny odpowiedzą gorącymi sercami na nasz apel.  Wielu przedsiębiorców przekazało na licytację swoje produkty i oferty, więc liczę, że uda nam się pobić rekord poprzedniej zbiórki gdzie udało się nam zebrać 34 tyś złotych
– powiedziała Marta Słaby Wójt Gminy Łabowa.


Na scenie w Galerii Trzy Korony wystąpią m.in. artyści skupieni przy Gminnym Ośrodku Kultury, zespoły taneczne i cheerliderki, Sygnaliści Myśliwscy z Nadleśnictwa Nawojowa, będzie można również obejrzeć specjalny pokaz Sandecji oraz goście specjalni Violka Marcinkiewicz i Kordian. 


Przypomnijmy Wojtuś ma dwa latka, mieszka z rodzicami w Uhryniu. Wszystko zaczęło się, kiedy po badaniu USG okazało się, że chłopczyk ma guza w brzuszku, bardzo źle umiejscowionego. Terapia dziecka wymaga kosztownego i  intensywnego leczenia, w tym immunoterapii z użyciem przeciwciał anty-GD2.


Każdy, kto chce pomóc, może wziął udział w licznych licytacjach na Facebooku lub po prostu wpłacić pieniążki na konto bankowe. Licytacje odbywają się na profilu facebookowym Urzędu Gminy Łabowa, wpłat można dokonywać na stronie Fundacji Siepomaga.

 

Tekst i Fot. Urząd Gminy Łabowa