W Obidzy spłonęła drewniana stodoła. Zagrożony był również budynek mieszkalny

W Obidzy spłonęła drewniana stodoła. Zagrożony był również budynek mieszkalny
W Obidzy spłonęła drewniana stodoła. Zagrożony był również budynek mieszkalny

6 września w późnych godzinach nocnych 12 zastępów straży oraz 50 strażaków przez ponad sześć godzin gasiło pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Obidza.

 

Obiekt znajdował się w trudno dostępnym terenie, przez co dojazd na miejsce był bardzo ciężki z uwagi na górzysty teren i krętą wąską drogę. Na miejsce pożaru dotarły tylko lekkie i średnie samochody - informują druhowie z OSP.

 

Rozprzestrzenieniem się ognia zagrożony był znajdujący się w odległości około 5 m od płonącej stodoły budynek mieszkalny. W oczekiwaniu na wozy gaśnicze przystąpiono do wycinki drzew uniemożliwiając przedostanie się pożaru w kierunku znajdującego się obok budynku mieszkalnego - relacjonują strażacy.

 

Służby pożarnicze ugasiły ogień po czym przystąpiły do rozbiórki nadpalonej konstrukcji oraz przelewania pogorzeliska.

 

W akcji uczestniczyły zastępy z JRG 2 PSP w Nowym Sączu, OSP Obidza, OSP Jazowsko, OSP KSRG Kadcza, OSP Łącko, OSP Zagorzyn, OSP Kicznia oraz OSP Czerniec.

 

Prawdopodobną przyczyną pożaru było uderzenie pioruna w budynek.

W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny W Obidzy splunęła drewniana stodoła. Zagrożony rozprzestrzenieniem się ognia był budynek mieszkalny

Fot. OSPJ, OSPO, OSPKSRGK, OSPCZ