W Pałacu Młodzieży nagrodzono laureatów konkursów plastycznych

W Pałacu Młodzieży nagrodzono laureatów konkursów plastycznych
W Pałacu Młodzieży nagrodzono laureatów konkursów plastycznych

19 czerwca w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyło się wręczenie nagród laureatom trzech konkursów plastycznych.


Finał rozpoczął występ dzieci z zespołu „Promyczki Dobra”, które wykonały znane i lubiane utwory: „Dookoła słońca” oraz „Hej, baco”. Ta ostatnia piosenka została wybrana ze względu na ukochanie polskich gór i  ich mieszkańców przez Jana Pawła II, a właśnie jeden z konkursów poświęcony był życiu Papieża Polaka w 100. rocznicę Jego urodzin.


Na samym początku uhonorowane zostały dzieci, które nadesłały zdjęcia swoich prac malowanych kredą w ramach konkursu pt. „Moja bajka – mój świat”. Konkurs realizowany był po raz dziesiąty w ramach Ogólnopolskiego Rysowania Rodzinnego, a zorganizowany został przez Ludomira Handzla Prezydenta Nowego Sącza, a także Pałac Młodzieży, Miejski Ośrodek Kultury, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową i Wydawnictwo „Promyczek”. Pomysłodawcą wydarzenia i jurorem był Stanisław Szarek, artysta plastyk i Kawaler Orderu Uśmiechu. Jurorzy ocenili 22 prace.


Obok Stanisława Szarka 22 nadesłane pracy oceniali:

Magdalena Majka – wiceprezydent Nowego Sącza
dr Marcin Poręba – dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury
dr hab. Iwona Bugajska-Bigos – kierownik Zakładu Edukacji Artystycznej i Struktur Wizualnych PWSZ,
Benedykt Polański – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury,
Milenia Małecka-Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży.
Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Nowego Sącza wręczali prezydent Ludomir Handzel, Stanisław Szarek i Iwona Bugajska-Bigos, która szczególnie doceniła pracę autorstwa Agnieszki Turek i ufundowała dodatkową nagrodę. Do grona nagrodzonych dzieci należą:

Anna Czarniecka,
Anna Czop,
Jowita, Joachim i Maja Jabłońscy,
Dawid, Ania i Kuba Legutko,
Aimon Homoncik,
Agnieszka Turek,
Jola, Kasia i Justyna Wolak,
Michał i Amelia Bartkiewicz,
dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Nowym Sączu,
dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Lokomotywa”,
dzieci z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego „Miś”,
dzieci z kl. 1 Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Roztoce-Brzezinach.
Kolejny konkurs, który miał swój finał to konkurs kaligraficzny. Został on przeprowadzony on-line przez „pałacową” nauczycielkę plastyki – specjalizującą się w dziedzinie kaligrafii i grafiki warsztatowej – Agatę Rolkę.


Na konkurs nadesłano 21 prac od dzieci w wieku przedszkolnym i klas I szkoły podstawowej, z czego szczególnie wyróżniono 6 kaligraficznych szlaczków. Nagrody i dyplomy bardzo młodym laureatom wręczyli prezydent Ludomir Handzel, wiceprezydent Magdalena Majka oraz dyrektor Pałacu Młodzieży Milenia Małecka-Rogal. Piękne zestawy plastyczne i kaligraficzne powędrowały do Adeli Rolki z  przedszkola „Lokomotywa”, Gabrieli Bońkowskiej,  Estery Pachowicz, Marysi Pasiut, Zuzanny Iwańskiej i Nikodema Jaśkiewicza.


Ostatni konkurs, którego laureatów wyróżniono, to konkurs plastyczny „Jan Paweł II w oczach dziecka” także realizowany on-line. Nadesłano zdjęcia prac dzieci wykonanych różnymi technikami, wśród których bezspornie królowało malarstwo na szkle. Oprócz tego, uczestnicy posłużyli się techniką rysunku i kolażu. Koordynatorem konkursu była „pałacowa” nauczycielka plastyki – Elżbieta Barciszewska-Kozioł.


Przyznano dwa rodzaje nagród: Nagrody Publiczności i Nagrody Specjalne.

Dzieci, które otrzymały największą ilość lajków  w głosowaniu on-line otrzymali Nagrodę Publiczności. Byli to: Julia Kłósek, Zofia Grekowicz, Nikodem Brzęczek, Filip Grekowicz i Wiktor Brynkus.

Przyznano również 11 nagród specjalnych:

Nagroda ks. Andrzeja Mulki dla: Tomasza Gwoździa, Mateusza Kałyniuka i Natalii Kosteckiej.
Nagroda dr hab. Iwony Bugajskiej-Bigos dla Łucji Leśniak i Kamili Florek.
Nagroda Prezes Rady Rodziców Katarzyny Kroczek-Nazimek dla Aleksandry Małek i Krzysztofa Kakuby.
Nagroda Dyrektor Pałacu Młodzieży Milenii Małeckiej-Rogal dla najmłodszej uczestniczki – Helenki Horowskiej oraz dla Magdaleny Garguli.
Nagroda Wicedyrektora Pałacu Młodzieży Antoniego Reszkiewicza dla Zuzanny Wiktor.
Nagroda kierownika Działu Promocji i Imprez Lucyny Urbańskiej dla siedmioletniej Hani Załubskiej, której praca posłużyła do projektu dyplomu.

 

Źródło i fot. Pałac Młodzieży