w poniedziałek rusza sprzedaż błękitnego węgla

w poniedziałek rusza sprzedaż błękitnego węgla
w poniedziałek rusza sprzedaż błękitnego węgla, Fot. Miasto Nowy Sącz

Już w najbliższy poniedziałek 18 lutego od godziny 13 w w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, przy ul. Wiśniowieckiego 56 w Nowym Sączu będzie można zakupić błękitny węgiel w promocyjnej cenie 1220 zł za tonę (24,40 zł za worek).

 

Jest on pakowany w worki o wadze 20 kg. TonOsoby zainteresowane jego nabyciem muszą mieć zapewniony własny transport oraz posiadać dowód osobisty w celu wypełnienia dokumentów zwalniających z obowiązku zapłacenia podatku akcyzowego. 
 

- Błękitny Węgiel może być spalany w każdym rodzaju pieców na paliwa stałe. Zastosowanie nowego paliwa powoduje 10-krotną redukcję emisji do powietrza pyłów wszystkich kategorii oraz 20-krotną redukcję rakotwórczych węglowodorów aromatycznych, na przykład benzoalfapirenu – mówi dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza Grzegorz Tabasz.  
 

- Najlepszym świadectwem ekologicznych efektów spalania Błękitnego Węgla jest praktyczny brak dymu unoszącego się z komina budynku, w który użytkowany jest nowy rodzaj węgla. Ponadto Błękitny Węgiel jest paliwem dostarczającym ok. 10 procent energii więcej niż inne klasyczne gatunki węgla, toteż jego zużycie do ogrzewania domu jest proporcjonalnie niższe - dodaje.

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz