W ratuszu obradowali Seniorzy

W ratuszu obradowali Seniorzy
W ratuszu obradowali Seniorzy, Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

Przedstawiciele Nowosądeckiego Forum Seniorów spotkali się z Prezydentem Miasta Nowego Sącza Ludomirem Handzlem w sali sądeckiego ratusza. Tematem dyskusji było zdrowie, rekreacja i bezpieczeństwo osób starszych. 


W trakcie posiedzenia poruszono m.in. kwestię korzystania z basenu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji i większej dostępności siłowni na wolnym powietrzu, funkcjonowania dziennego Domu Seniora przy ul. Jagiellońskiej oraz obchodów Dnia Seniora.


Z kolei uczestnicy spotkania opowiedzieli, jakimi sprawami zajmowali się od czasu ostatnich obrad Forum oraz o zagadnieniach, którymi NFS powinno zająć się w pierwszej kolejności.


Nowosądeckie Forum Seniorów wyraża swoją opinię oraz doradza Prezydentowi Miasta Nowego Sącza w sprawach dotyczących osób starszych. Podczas obrad odbywa się wymiana poglądów i opinii, konsultowane są różne ważne kwestie oraz przedstawiane nowe pomysły. NFS reprezentuje i wspiera zbiorowe interesy seniorów ściśle współpracując z władzami miasta oraz organizacjami i instytucjami, które zajmują się problemami społeczności ludzi starszych.

 

Źródło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz