W ratuszu świętowali Złote Gody

W ratuszu świętowali Złote Gody
W ratuszu świętowali Złote Gody, Fot. Miasto Nowy Sącz

W dniu dzisiejszym w ratuszu Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel złożył gratulacje i życzenia kolejnych pięknych lat pożycia małżeńskiego oraz wszelkiej pomyślności trzynastu parom, świętującym swoje jubileusze Złotych Godów. Prezydent odznaczył również Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. 

 

- Szanowni Państwo! To naprawdę wzruszająca chwila, patrzę na państwa i jestem naprawdę pod niesamowitym wrażeniem, bo wyobrażam sobie te pięćdziesiąt lat. Czasem były to pewnie ciężkie momenty, czasem musieliście popatrzeć sobie głęboko w oczy. Ta liczba pięćdziesiąt robi wrażenie jednak nie tylko na mnie ale z pewnością na wszystkich zebranych. To piękne, piękne życie - mówił prezydent Ludomir Handzel podczas uroczystego spotkania w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza. - Życzę oczywiście następnych pięćdziesięciu lat. Życzę, byście trzymali się za ręce, szli dalej do przodu, wspierani przez swoje rodziny, w wielkim szacunku, który oddajemy dziś państwu jako sądeczanie oraz który oddają wasi bliscy. To jest to, na co państwo pracowaliście przez wiele lat - podkreślił prezydent. 

 

W uroczystości wzięli udział bliscy i przyjaciele, którzy wszystkim świętującym parom małżeńskim odśpiewali uroczyste „sto lat”. Najlepsze życzenia złożyła również p. o. kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Monika Lichoń: 

 

- Chciałabym serdecznie pogratulować tak wspaniałej rocznicy złotych godów - 50 lat to wiele, a przeżyte w ciągu tych długich lat radości i smutki zbliżyły Państwa jeszcze bardziej. Przez te wszystkie lata troszczyli się Państwo o zapewnienie bytu rodzinie, o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los. Przyznane medale są podziękowaniem za wszystko, ale przede wszystkim za to, że to co tak długo budowaliście jako małżeństwo i rodzina. Stanowią potwierdzenie, że wybrana przez was droga była słuszna. Chciałabym życzyć Państwu pomyślności, niech szczęście Państwa nigdy nie opuszcza, a miłość towarzyszy wam każdego dnia.


Rocznicę 50. lat pożycia małżeńskiego obchodzili: Zofia i Józef Bałuszyńscy, Elżbieta i Janusz Baranowie, Irena i Andrzej Cisoniowie, Zdzisława i Józef Florianowie, Jadwiga i Stanisław Glińscy, Katarzyna i Władysław Klatkowie, Wiesława i Zenon Kołodziejczykowie, Stanisława i Alojzy Kożuchowie, Maria i Tadeusz Rośkowie, Kazimiera i Stanisław Słaboniowie, Maria i Zygmunt Waśkowie, Maria i Adam Widomscy oraz Anna i Jan Zychowie. 

 

Źródło i Fot. UM Nowy Sącz