W sądeckim szpitalu uruchomiono instalację do dezynfekcji szpitalnych ścieków

W sądeckim szpitalu uruchomiono instalację do dezynfekcji szpitalnych ścieków
W sądeckim szpitalu uruchomiono instalację do dezynfekcji szpitalnych ścieków

Instalacja została wykonana przez Sądeckie Wodociągi. Urządzenie pozwalające na chlorowanie ścieków powoduje, że ścieki odprowadzane ze szpitala do miejskiej kanalizacji są wolne od wirusów i bakterii.


Metoda wykorzystująca podchloryn sodu pozwala skutecznie zdezynfekować ścieki szpitalne pod kątem zawartości w nich wirusów i bakterii, w tym wirusa odpowiedzialnego za wywoływanie najsłynniejszej dzisiaj choroby COVID-19.

 

Niewielkim kosztem zainstalowano urządzenie, składające się ze zbiornika z podchlorynem sodu, wanny z nierdzewnej stali, pompki do pobierania podchlorynu sodu oraz rurki doprowadzającej środek dezynfekcyjny do studzienki kanalizacyjnej, zbierającej szpitalne ścieki.

 

Zaoferowaliśmy naszą pomoc w związku z przeniesieniem oddziału zakaźnego do budynku głównego, by zgodnie z obowiązującymi przepisami szpitalne ścieki odprowadzane do miejskiej kanalizacji były bezpieczne – podkreśla Sławomir Rajski, wiceprezes zarządu Sądeckich Wodociągów.

 

Urządzenie do dezynfekcji ścieków zamontowano w ciągu jednego dnia. Szpital wygospodarował na ten cel pomieszczenie ze źródłem prądu, a pracownicy Sądeckich Wodociągów przygotowali instalację. W podobny sposób ścieki odkażane są także w innych szpitalach. Posiadanie tego typu instalacji jest ważne o tyle, że szpitalne oddziały zakaźne mogą być źródłem ponadprzeciętnej koncentracji wirusów i bakterii - informuje Małgorzata Cygnarowicz z Sądeckich Wodociągów.

 

Źródło: SW