W Starym Sączu powstanie niebywała atrakcja

W Starym Sączu powstanie niebywała atrakcja
Oficjalna strona Miasta Stary Sącz
W Starym Sączu powstanie niebywała atrakcja

Nie tak dawno pisaliśmy o świetnie prowadzonym partnerstwie Starego Sącza i Lewoczy, za co zresztą te miasta otrzymały nagrody. Dzisiaj możemy opowiedzieć o kolejnym owocu tej współpracy.

 

W Starym Sączu powstanie wyjątkowa atrakcja turystyczna, którą jest ścieżka w koronach drzew na Miejskiej Górze. Projekt właśnie otrzymał dofinansowanie w kwocie prawie miliona euro, czyli w przeliczeniu na złotówki to ponad 4 miliony złotych. Wkład własny to ponad 600 tysięcy złotych.

 

To wspólny projekt Starego Sącza i Lewoczy współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interrreg V-A Polska Słowacja 2014 – 2020.

 

- Dosć długo czekaliśmy na te decyzje, ponieważ trwały rozmowy na poziomie ministerstw Polski i Słowacji, czy zwiększyć pulę dofinansowania i w związku z tym ile projketów jeszcze może liczyć na pieniądze - mówi zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

 

Ścieżka będzie miała swój początek na szczycie Miejskiej Góry w poziomie gruntu. Przewidziano, że znajdować się na niej będą hamaki, mostki oraz fragment szklanej podłogi tuż przed zakończeniem z niewielkim pomostem i widokiem na Stary Sącz, wyniesionym 18 metrów nad poziom gruntu. Planowana długość to 218 m.