Wakacje w Nowym Sączu będą bezpieczne i ciekawe

Wakacje w Nowym Sączu będą bezpieczne i ciekawe
Wakacje w Nowym Sączu będą bezpieczne i ciekawe

Dzisiaj w Pałacu Młodzieży prezydent Ludomir Handzel, wiceprezydent Magdalena Majka, dyrektor Pałacu Młodzieży Milena Małecka-Rogal oraz Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba, omówili szczegóły związane z tegoroczną akcją Bezpieczne Wakacje 2020 w Nowym Sączu.

 

Musimy zacząć wracać do normalności i aktywności. Wiemy, że większość Polaków raczej nie wybierze kierunków zagranicznych. Być może część nie wyjedzie w ogóle na wakacje, dlatego tym bardziej, to wsparcie artystyczne i kulturowe dla naszych sądeckich dzieciaków jest tutaj potrzebne i niezbędne tak żeby rozwijać ich talenty tutaj na miejscu – mówił prezydent. 

 

Pałac Młodzieży przygotował na okres wakacji bogatą ofertę zajęć, dzięki którym dzieci będą mogły spędzić wakacje aktywnie i rozwijać się. O tych planach opowiedziała dyrektor Pałacu Młodzieży Milena Małecka-Rogal.

 

Powstał bardzo bogaty program. Wszystkie dni tygodnia zostały zaplanowane w bardzo ciekawych blokach tematycznych. Będą różnorodne zajęcia m.in. z plastyki, muzyki, tańca oraz gier sprawnościowych i umysłowych.

 

PONIEDZIAŁEK - „Muzyczna droga do gwiazd”
WTOREK - „Lachowski korowód”, czyli spotkanie z folklorem. Dzieci będą mogły zapoznać się bliżej z sądecką kulturą i zespołem regionalnym. Ponadto wykonać sobie pamiątkę, a nawet nauczyć się jakieś prostej regionalnej piosenki.
ŚRODA - „Konstruktor z głową”, czyli zajęcia szachowe, modelarskie, z różnych gier i komputery.
CZWARTEK - „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, czyli zajęcia w plenerze lub na sali, w zależności od pogody.
„PIĄTEK z teatrem”, czyli zajęcia ze słowem, scenografia teatralna i wykonywanie kostiumów lalek. 

 

Pałac Młodzieży zaprasza również na plenery plastyczne. Będą wyszukiwane najładniejsze zakątki miasta, które dzieci wykonają w technice malarstwa olejnego, grafiki lub ceramiki.

 

Od połowy sierpnia planowane są większe imprezy plenerowe oraz różne zawody i konkursy. W dniach 10-20 sierpnia przewidziany jest Ogólnopolski Festiwal dla Dzieci. W tym roku po raz pierwszy otworzony będzie także kiermasz z pracami dzieci. Władze Pałacu zapraszają również na Skowroneczka Sądeckiego.

 

Poza tym będą konkursy „Kaligraficzny Bakałarz” oraz „Mój region Moja Piosenka”, Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta, Bitwa Break Dance i po raz pierwszy konkurs puszczania latawców.

 

Na koniec wakacji planowany jest koncert, podczas którego prezydent wręczy nagrody w tych różnych dziedzinach artystycznych i konkursach, które będą prowadzone przez Pałac Młodzieży przez wakacje.

 

Wiceprezydent Magdalena Majka zapowiedziała, że miasto szykuje we wakacje coś specjalnego, ale nie chciała na razie zdradzać więcej szczegółów.


Przygotowujemy szczególną niespodziankę, coś zupełnie nowego, bezpieczne wakacje, jakich jeszcze nie było. Pomimo tej sytuacji, z jaką teraz musimy się zmierzyć, bezpieczne wakacje w Nowym Sączu będą również niezwykle ciekawe.

 

Z kolei Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba powiedział kilka słów na temat tego jak będzie się odmrażała nowosądecka kultura w okresie wakacji.


W związku z tym, że nie mamy jeszcze decyzji rządowych dotyczących całkowitego odmrożenia instytucji kultury dlatego stopniowo wdrażamy pewne zajęcia, warsztaty i wydarzenia w naszych nowosądeckich instytucjach kultury. Już Sądecka Biblioteka Publiczna, nowosądecka Mała Galeria czy MOK powoli wchodzą w takie życie, które dawałoby rzeczywiście możliwość korzystania z naszych dóbr kultury. Będą odbywać się spotkania z książką, małe koncerty, oczywiście z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych i epidemicznych. Wydarzenia i eventy w większości będą się odbywać w tej wirtualnej rzeczywistości, ale część będziemy również udostępniać tak, żeby mogli nowosądeczanie z tego dorobku i dóbr korzystać. 

 

Fot. UMNS