Weekend pod znakiem kar dla łamiących nowe zasady bezpieczeństwa

Weekend pod znakiem kar dla łamiących nowe zasady bezpieczeństwa
Weekend pod znakiem kar dla łamiących nowe zasady bezpieczeństwa

Słoneczna aura na dworze sprzyja wychodzeniu z domu. Niestety zgodnie z obowiązującymi przepisami na chwilę obecną nie można się przemieszczać bez uzasadnionego powodu.

 

Opuścić swoje miejsce zamieszkania można tylko idąc do i z pracy, w ramach wolontariatu w walce z koronawirusem oraz załatwiając niezbędne sprawy życia codziennego. Mieszkańcy Sądecczyzny, którzy nie zastosowali się do nowych zasad bezpieczeństwa w miniony weekend zostali pouczeni, albo ukarani mandatami karnymi.

 

Np. sytuacja taka miała miejsce w rejonie bloku przy ul. I Brygady, gdzie spotkało się pięciu mężczyzn w wieku około 30 lat.

 

Czterech z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec jednego z nich, który zachowywał się arogancko i wulgarnie oraz w lekceważący sposób odnosił się do wydawanych poleceń skierowano wniosek o ukaranie do sądu. W przypadku tego mężczyzny prowadzone są także czynności związane ze znieważeniem funkcjonariusza publicznego. Takie zachowanie stanowi przestępstwo obwarowane karą pozbawienia wolności do roku - informuje Asp. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej komendy.

 

W ubiegły weekend odnotowano w sumie 82 wykroczenia w związku z zakazem gromadzenia się i przemieszczania osób. Część osób została pouczona, nałożono 56 mandatów karnych, skierowano 16 wniosków o ukaranie do sądu, a w 3 przypadkach powiadomiona została Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.