Wernisaż „Życie poezją utkane” w Limanowej

Wernisaż „Życie poezją utkane” w Limanowej
Fotografia ilustracyjna

We czwartek 8 listopada w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej odbył się wernisaż otwierający wystawę zatytułowaną „Życie poezją utkane”.

 

Swoje prace prezentują na niej Anna Baran – malarz, rysownik, fotograf, Aleksander Majerski – rzeźbiarz, który zajmuje się również malarstwem i poezją oraz Krzysztof Augustyn – kompozytor, pianista oraz artysta koncepcyjny.

 

Zgromadzonych na uroczystości przywitała dyrektor biblioteki pani Joanna Michalik. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli władz tj. Jana Winiewskiego – wiceprzewodniczącego Rady Miasta oraz Mariana Wójtowicza – radnego Rady Powiatu. W trakcie swojej przemowy pani dyrektor przybliżyła sylwetki oraz osiągnięcia artystów. Po niej głos zabrali sami twórcy wystawy.

 

Pani Anna Baran z zawodu inżynier budownictwa wyjawiła, że w trakcie tworzenia prac wykorzystuje wiedzę techniczną, którą zdobyła na studiach. Opowiedziała o swoim hobby oraz o tym co ją inspiruje. W jej przemówieniu było dużo wspomnień z dzieciństwa. Tłumacząc tytuł wystawy zwróciła uwagę na to, że poetyczność zawiera się zarówno w malarstwie jak i rysunku. Autorka ma na swoim koncie wystawy w kraju jak i za granicą.

 

Drugi głos zabrał pan Aleksander Majerski, który od kilkudziesięciu lat rzeźbi w drewnie. Poza tym jest rysownikiem, malarzem, a także zajmuje się fotografią i poezją.

 

Następnie przedstawiono nieobecnego na otwarciu wystawy jej trzeciego współtwórcę – Krzysztofa Augustyna – którego animacja komputerowa wzbogaciła i urozmaiciła wernisaż.

 

Ekspozycję można oglądać do 30 listopada br.