Wilkonalia zamiast Juwenaliów w PWSZ

Wilkonalia zamiast Juwenaliów w PWSZ
Wilkonalia zamiast Juwenaliów w PWSZ, Fot. Miasto Nowy Sącz

Wilkonalia zamiast Juwenaliów to nowy pomysł Studentów PWSZ w Nowym Sączu. 


W tej kwestii odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Ludomira Handzla z dwoma przedstawicielkami Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PWSZ - Moniką Dyrlaga (przewodniczącą) oraz koordynatorką ds. marketingu Aleksandrą Lang. Studentki zaprosiły Miasto Nowy Sącz do współpracy oraz objęcia wydarzenia tradycyjnym patronatem. 


- W poprzednich latach nasza impreza występowała pod nazwą „Juwenalia”. Zmiana nazwy wynika z chęci kojarzenia regionu Sądecczyzny ze studentami, którzy mają duże ambicje i są głodni wiedzy. Ich działania będą kojarzone z późniejszymi sukcesami oraz z umiejętnym łączeniem ciężkiej pracy i odpoczynku - tłumaczy Aleksandra Lang, koordynator ds. marketingu.


- Chcąc poszerzyć grupę docelową Wilkonaliów, w tym roku Uczelniana Rada Samorządu Studentów postanowiła przygotować szereg ciekawych atrakcji, które zachęcą rodziny do uczestnictwa w imprezie. Będą mogły one spędzić czas w przyjaznej atmosferze - podkreśliła Monika Dyrlaga. 


Prezydent Ludomir Handzel zapewnił, że, Wilkonalia PWSZ zostaną objęte jego patronatem oraz, że zgodnie z podpisanym niedawno porozumieniem z władzami uczelni, chętnie będzie wspierał wszystkie inicjatywy sądeckich studentów, zarówno naukowe, sportowe, jak i kulturalne. - Otwieramy się na młodych ludzi, na ich ciekawe pomysły i kreatywne przedsięwzięcia. Tak samo będzie oczywiście w przypadku Wilkonalii - podkreślił. 


Wilkonalia PWSZ, podobnie jak Juwenalia w latach ubiegłych rozpoczną się zaraz po Święcie Uczelni, w sobotę 18 maja. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz