Wirus nie odpuszcza. 26 kolejnych zakażeń na Sądecczyźnie

Wirus nie odpuszcza. 26 kolejnych zakażeń na Sądecczyźnie
Wirus nie odpuszcza. 26 kolejnych zakażeń na Sądecczyźnie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 19 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 7. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 10 nowych ozdrowieńców. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim są 4 nowe zachorowania, a w powiecie gorlickim 1.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusemu kolejnych osób. To 57 kobiet i 42 mężczyzn, w wieku od 10 miesięcy do 90 lat, z powiatu nowosądeckiego (19 osób), oświęcimskiego (15 osób), wadowickiego (13 osób), bocheńskiego (12 osób), Nowego Sącza i powiatu tatrzańskiego (po 7 osób), Krakowa i powiatu suskiego (po 6 osób), limanowskiego (4 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, gorlickiego, myślenickiego, nowotarskiego, proszowickiego, tarnowskiego i wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2820 osób.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 11 kobiet i 14 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat, z powiatu nowosądeckiego (8 osób), Krakowa (6 osób), Nowego Sącz i powiatów: oświęcimskiego i tarnowskiego (po 2 osoby) oraz bocheńskiego, krakowskiego, myślenickiego, suskiego i wadowickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1572 ozdrowieńców.
 

 

Źródło: MUW, Fot. PSSENS