Wronowice. Upadek paralotniarza. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

Wronowice. Upadek paralotniarza. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR
Wronowice. Upadek paralotniarza. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

W niedzielę (16 sierpnia) po południu doszło do poważnego wypadku z udziałem paralotniarza we Wronowicach.

 

Po dojeździe w okolice miejsca zdarzenia ustalono, że na miejscu była karetka Pogotowia Ratunkowego, a do paralotniarza, który znajdował się w lesie prowadziła leśna droga zamknięta szlabanem. Okoliczni mieszkańcy wskazali miejsce w którym leżał poszkodowany - relacjonują funkcjonariusze PSP.

 

Strażacy przecięli kłódkę od szlabanu, aby karetka mogła dojechać na miejsce zdarzenia. Paralotniarz został przełożony na deskę ortopedyczną, a następnie przetransportowany do karetki. Na miejsce został wezwany śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

 

Funkcjonariusze poprosili PSP o ściągnięcie paralotni. Po dotarciu ratowników SGRW Krynica na miejsce zdarzenia sprawiono drabinę wysuwną oraz użyto drzewołazów. Policja uzyskała zgodę na wycinkę drzewa. Dalsze działania polegały na usunięciu drzewa przy użyciu piły mechanicznej oraz wyplątaniu paralotni z gałęzi - informują druhowie z PSP.

Wronowice. Upadek paralotniarza. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR Wronowice. Upadek paralotniarza. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR Wronowice. Upadek paralotniarza. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR Wronowice. Upadek paralotniarza. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR Wronowice. Upadek paralotniarza. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR Wronowice. Upadek paralotniarza. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

Fot. PSPNS