Wybuch gazu w Muszynie. Jedna ofiara śmiertelna

Wybuch gazu w Muszynie. Jedna ofiara śmiertelna
Wybuch gazu w Muszynie. Jedna ofiara śmiertelna, Fot. PSP Nowy Sącz

Wczoraj po godzinie 18 na ul. Ogrodowej w Muszynie w jednorodzinnym budynku mieszkalnym doszło do wybuchu gazu. Na miejsce udało się 7 zastępów straży pożarnej.

 

W chwili zdarzenia w domu znajdowała się czteroosobowa rodzina. Trzem osobom udało się opuścić budynek, natomiast jedna nadal przebywała w środku.

Wybuch gazu miał miejsce w kuchni przez co pomieszczenie to było objęte pożarem. Z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało, że przyczyną zdarzenia było rozszczelnienie, a następnie zapalenie się gazu w momencie wymiany butli przy kuchence.

Strażacy odcięli dopływu prądu do części obiektu oraz zaczęli gasić pożar. W trakcie prowadzonych czynności znaleziono mężczyznę, który niestety nie dawał żadnych oznak życia. Załoga karetki Pogotowia Ratunkowego przystąpiła do czynności reanimacyjnych. Niestety lekarz stwierdził zgon.

Po  ugaszeniu pożaru pomieszczenia zostały przewietrzone, a strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych nadpalonych elemntów sufitu. Na koniec cały budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną, w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.

 

Źródło i Fot. PSP Nowy Sącz