Wycieczka na Miejską Górę – akcja „Odkryj Beskid Wyspowy”

Wycieczka na Miejską Górę – akcja „Odkryj Beskid Wyspowy”
Oficjalna strona Gminy Limanowa

Już 9 września 2018 r. odbędzie się impreza turystyczna o wymiarze religijnym. Turyści i mieszkańcy Limanowej i okolic mają okazję odbyć wspólną wycieczkę na Miejską Górę w ramach corocznej akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”.

 

Miejska Góra uchodzi za jedno z najbardziej urokliwych miejsc Limanowej. Na jej szczycie wznosi się krzyż. Mieska Góra jest najwyższym wzniesieniem góry w Beskidzie Wyspowym położonym w obrębie miasta Limanowa. Jej wysokość wynosi 716 m n.p.m. W bliskim sąsiedztwie Miejskiej Góry wznosi się Łysa Góra – ledendarne miejsce sabatów czarownic. Ze szczytu Miejskiej Góry roztaczają się piękne krajobrazy Beskidu Wyspowego, Beskidu Sądeckiego, a nawet Pienin i Tatr.

 

Krzyż Jubileuszowy powstał w latach 1997 – 1999 z inicjatywy komitetu społecznego. Sakralny obiekt został wykonany z żelbetu i stali oraz wznosi się na wysokość 37 m. Krzyż został poświęcony przez biskupa tarnowskiego Wiktora Sworca celem uczczenia drugiego tysiąclecia chrześcijaństwa. Pod krzyżem zostałą zbudowana kaplica, w której znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Bolesnej pochodzącego z bazyliki w Limanowej.

 

Ceremonia religijna odbędzie się po wejściu na Miejską Górę. Po mszy w kaplicy pod krzyżem odbędzie się natomiast powakacyjny festyn. Dla uczestników wycieczki został przygotowany poczęstunek, który zostanie poprzedzony koncertem zespołu „VENA”.

 

Wycieczka wyrusza o godz. 9.00 z lmanowskiego rynku. Uczestnicy będą wędrować pod wodzą przewodnika. Udział w wydarzeniu nie wymaga wcześniejszej rejestracji i jest całkowicie bezpłatny.Organizatorzy zachęcają uczestników wycieczki do wzięcia udziału w konkursach, w tym w konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym, konkursie na najmłodszego i najstarszego turystę oraz konkursie na najmilszego uczestnika. Turyści mogą konkurować ze sobą o tytuł turysty z najdalszego zakątka Polski i świata.