Wydawnictwo "Promyczek" nagrodzone "Noblem"

Wydawnictwo "Promyczek" nagrodzone "Noblem"
Wydawnictwo "Promyczek" nagrodzone "Noblem", Fot. UMNS

W tym roku nagroda Totus Tuus, zwana też "katolickim Noblem" ze względu na swoje znaczenie, została wręczona nowosądeckiemu wydawnictwu "Promyczek".

 

Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej "Promyczek" zostało nagrodzone w kategorii "Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II". Nagroda została odebrana w obecności prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla przez ks. Andrzeja Mulkę - dyrektora wydawnictwa. 

 

Nagrody Totus Tuus są przyznwane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w ramach Dnia Papieskiego. Wyróżnienia są przekazywane osobom i instytucjom w czterech kategoriach tematycznych i w kategorii specjalnej, które przyczyniają się do promocji nauczania św. Jana Pawła II. 

 

Wydawnictwo "Promyczek" w tym roku obchodzi swoje 20 - lecie. Przez ostatnie lata zajmowało się ono wydawaniem miesięczników, filmów i płyt CD o tematyce związanej z duchowością i wiarą, przeznaczone dla najmłodszych.

 

Wydawnictwo zostało powołane do życia przez biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca 1 lutego 1999 r. W erze smartfonów i tabletów czasopisma tradycyjne dla dzieci, wpływające na ich rozwój emocjonalny i duchowy nadal cieszą się zainteresowaniem. 

 

Źródło i Fot. UMNS