XIV edycja konkursu „Kryształy Soli” - zgłoszenia tylko do 28 września!

XIV edycja konkursu „Kryształy Soli” - zgłoszenia tylko do 28 września!
Oficjalna strona miasta Nowy Sącz

Każdego roku Marszałek Województwa Małopolskiego przyznaje najlepszym organizacjom pozarządowym nagrodę „Kryształy Soli”. Głównym celem tego konkursu jest promowanie i wzmocnienie wizerunku organizacji pozarządowych.


Nazwa konkursu i przyznawanej nagrody nawiązuje do frazeologizmu „sól ziemi” co oznacza ludzi wyjątkowych i godnych naśladowania, cennych dla społeczeństwa. Nagroda jest gestem podziękowania za pracę i zaangażowanie w prospołeczne inicjatywy. 


XIV edycja konkursu „Kryształy Soli” oceni działalność organizacji w latach od 2013 r. do 2017 r. Kandydatów można zgłaszać tylko do 28 września. Zgłoszenia kandydatów mogą dokonać nie tylko osoby fizyczne, ale również osoby prawne i organizacje, kościoły i związki wyznaniowe, a nawet organy administracji publicznej. 

  • Nagrody zostaną przyznane w takich kategoriach, jak:
  • Polityka Społeczna, Zdrowie oraz działalność na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
  • Kultura, Dziedzictwo Narodowe, Tożsamość Regionalna
  • Edukacja, Nauka, Społeczeństwo Obywatelskie
  • Sport, Turystyka, Środowisko, Ekologia
  • Gospodarka i Zrównoważony Rozwój

Dodatkowo, w plebiscycie internetowym zostanie wyłoniony Laureat Nagrody Internautów.  Zostanie również przyznana finansowa nagroda Grand Prix Kryształy Soli 2018 w wysokości 5.000 zł, którą ufundowała Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. W ubiegłym roku Laureatem Grand Prix 2017 zostało Stowarzyszenie Sądecki Elektryk, natomiast nagroda internautów powędrowała do Hospicjum dla Dzieci Alma Spei w Krakowie. 


Więcej informacji na temat konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej www.malopolska.pl/samorzad/nagrody/wspolpraca/krysztaly-soli.