Z wynajmowanych mieszkań w Nowy Sączu zrobiła agencje towarzyską

Policjanci z odległego od Nowego Sącza Rybnika, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji.

 

Policja wpadła na trop tej grupy ponad rok temu. Śledczy w tym czasie przesłuchali szereg świadków, oraz zgromadzili dowody, które pozwoliły na bardzo precyzyjne określenie podziału ról oraz działania i struktur grupy.

 

 

Działanie przestępców polegało na wynajmowaniu mieszkań w Rybniku, Żorach i Nowym Sączu, następnie werbowano z całej Polski kobiety trudniące się prostytucją, aby te świadczyły w nich swoje usługi.

 

Zarobione w ten sposób pieniądze w znacznej części trafiały do kieszeni kierującej grupą 41-latki z Zabrza, ale również do jej wspólników.

 

W całej sprawie zatrzymano 7 osób, trzech mężczyzn w wieku od 21 do 40 lat oraz cztery kobiety w wieku od 20 do 45 lat. Sprawcy byli na tyle pewni siebie, że nie spodziewali się policji, w momencie zatrzymania byli całkowicie zaskoczeni.


Trzy osoby, na wiosek prokuratury Sąd tymczasowo aresztował, pozostali zostali objęci policyjnymi dozorami. Śledczy zabezpieczyli około 20 tysięcy złotych, które mogą pochodzić z przestępczego procederu. Sprawa jest rozwojowa.
 

 

Źródło : Policja Śląska