Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Nowym Sączu

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Nowym Sączu
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Nowym Sączu, Fot. ilustracyjna Pixabay

W okresie od 1 października do 21 października 2019 r. mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli pozbyć się starych mebli, sprzętu AGD i innych odpadów wielkogabarytowych. Żeby wziąć udział w zbiórce odpadów należy najpóźniej do godz. 8.00 w dniu odbioru wystawić odpady przed posesję. 

 

Samorząd uprzedza mieszkańców, że nie będzie możliwości zawracania pojazdów z zaplanowanej trasy, więc osoby, które spóźnią się i przegapią termin odbioru odpadów, nie będą mogły skorzystać z możliwości legalnego pozbycia się wielkogabarytowych śmieci.

 

W ramach zbiórki będą odbierane elementy stolarki, meble, wykładziny i dywany, metale, zużyte opony od samochodów osobowych, sprzęt AGD i RTV. Nie będą natomaist odbierane odpady powstające w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oraz opakowania z tworzyw sztucznych po odpadach niebezpiecznych, w tym po farbach, lakierach czy rozpuszczalnikach. 

 

W ramach zbiórki wielkogabarytowych odpadów nie będą także odbierane odpady z zabudowy wielorodzinnej. W tych miejscach odbiór tego typu odpadów odbywa się co najmniej raz w tygodniu. Podobnie jest w przypadku Rodzinnych Ogrodów Działkowych. 

 

Szczegółowy harmonogram zbiórki odpadów został opublikowany na stronie internetowej Nowego Sącza pod tym linkiem. Więcej informacji na temat planowanej zbiórki odpadów można uzyskać w Wydziale Komunalnej Obsługi Miasta Nowego Sącza.

 

Źródło: Urząd Miasta Nowy Sącz, Fot. ilustracyjna Pixabay