Zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Łyczanka

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Łyczanka
Zdj. Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu

1 października br. po godzinie 5 nad ranem w miejscowości Łyczanka miał miejsce wypadek drogowy, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. 

 

Na miejsce zdarzenia została skierowana jednostka JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze oraz OSP Łososina Dolna. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. W konsekwencji Mercedes wypadł z drogi i znajdował się poniżej obwałowania drogi, a Skoda znajdowała się na pasie ruchu. 

 

Samochodami podróżowali kierujący. Jeden z nich z widocznymi obrażeniami był zakleszczony wewnątrz pojazdu. Pierwszej pomocy udzielał mu Strażak Wojskowej Straży Pożarnej z Krakowa, który stabilizował ręcznie odcinek szyjny kręgosłupa poszkodowanego. Po przybyciu służb ratunkowych został on ewakuowany na desce ortopedycznej i przekazany przybyłej załodze Pogotowia. Drugi kierowca opuścił pojazd o własnych siłach. Obydwoje zostali przetransportowani do szpitala.

 

Kierowcy jadący tamtą trasą musieli liczyć się z utrudnieniami. Na czas pracy służb ratunkowych droga była zablokowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu niebezpiecznych płynów. Za pomocą odpowiedniego sprzętu i narzędzi wydobyto poszkodowanego z jego pojazdu. Funkcjonariusze policji prowadzili na miejscu czynności dochodzeniowe.