Zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Stadła

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Stadła
Zdj. Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu
Zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Stadła

24 września br. po godzinie 19 w miejscowości Stadła miał miejsce wypadek drogowy, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe.


Na miejsce zdarzenia została skierowana jednostka JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Stadła. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki VW Golf oraz Tesla. W konsekwencji samochód osobowy marki VW znajdował się w przydrożnym rowie z uszkodzonym przodem natomiast samochód osobowy marki Tesla znajdował się po drugiej stronie skrzyżowania na bocznej drodze z uszkodzonym tyłem.


Samochodami podróżowały trzy osoby. Jedna z nich została poszkodowana. Strażacy udzielili jej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce karetki Pogotowia Ratunkowego została ona przekazana załodze, a następnie przetransportowana do szpitala.


Kierowcy jadący tamtą trasą musieli liczyć się z utrudnieniami. Droga na czas prac służb ratunkowych została całkowicie zablokowana. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu zdarzenia podczas prowadzonych przez Policję czynności dochodzeniowych oraz usunięciu pozostałości po wypadku. Czynności służb ratunkowych trwały cztery godziny.