Zderzenie samochodu osobowego i motocykla w Świniarsku

Zderzenie samochodu osobowego i motocykla w Świniarsku
Zdj. Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu

18 października br. w godzinach porannych w Świniarsku miał miejsce wypadek drogowy, w którym uczestniczył samochód osobowy i motocykl.

 

Na miejsce zdarzenia została skierowana jednostka JRG nr 1 w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że na łuku drogi ul. Gajowej doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Skoda z motorowerem (Skuter) marki Romet Motors. W konsekwencji samochód Skoda znajdował się w odległości około 25 m od miejsca zdarzenia na poboczu jezdni, natomiast motorower na pasie jezdni.

Pojazdami podróżowały dwie osoby. Poszkodowany został kierowca motoroweru. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego został on przetransportowany do szpitala. Kierowca samochodu nie zgłaszał żadnych dolegliwości.

 

Kierowcy jadący tamtą trasą musieli liczyć się z utrudnieniami. Zablokowany był ruch w obydwu kierunkach.

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy załodze karetki w zaopatrzeniu poszkodowanego, a także w transporcie go do karetki oraz zasypaniu sorbentem niebezpiecznych płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu przez funkcjonariuszy Policji czynności dochodzeniowych skuter wraz z rozbitymi elementami usunięto na pobocze. Czynności służb ratunkowych trwały prawie dwie godziny.